Úvodní stránka » Novinky » Zbytky jídla zpět do přírody

drtic-v-popelnici-recyklace-trideni-o.jpg

Nevyhazujte zbytky jídla - vraťte je zpátky do přírody!

Za pomocí drtiče, kompostéru nebo sušičky ekologicky recyklujete potravinový odpad z vaší kuchyně. Biologicky rozložitelný potravinový odpad (bioodpad) představuje nejhůře skladovatelnou složku odpadů z domácností i ze stravovacích provozů. Během krátké doby se začne roztékat, kvasit a přitahovat hmyz a hlodavce. Rozdrcením potravinového bioodpadu v kuchyňském drtiči odpadů vzniká odpadní voda, která má konzistenci naředěného džusu. Ten je snadno odplavován kanalizačním potrubím do čističek odpadních vod (ČOV) a mikroorganismy v biologických čističkách, tak dostávají potravu - živiny, které potřebují pro správný chod ČOV. Pokud potravinový bioodpad nerozdrtíte a nepošlete ho kanalizací do biologických čističek k tomu určených, pak se tohoto biologického potravinového odpadu zbavujete vyhazováním do popelnic a kontejnerů. Pokud je potravinový bioodpad vhozen do popelnice nebo kontejneru pro směsný odpad, znečisťuje se ostatní suchý odpad.  

Nabízíme Vám elegantní řešení zpracování potravinového bioodpadu, rozdrcením v kuchyňském drtiči, 
vznikají vysoce ekologické zdroje biologického materiálu. 

Drtič odpadu neodvádí do odpadní kanalizace tuhý odpad. Z drtiče odpadu odchází rozmělněný potravinový odpad (ten obsahuje až 80%vody) a při drcení dochází k dalšímu rozředění potravinového odpadu. Vzniklá odpadní voda odtéká kanalizačním potrubím. Kanalizace jsou určeny pro odvádění odpadní vody a pro tento účel byly vybudovány.
Tyto jemně rozdrcené částečky potravinových odpadů neobsahují tuky, které by se usazovaly v kanalizaci a zatěžovaly čističku odpadních vod.
Rozdrcený potravinový bioodpad je přínosem pro ČOV mikroorganismy dostávají potravu živiny potřebné pro funkčnost biologické čističky odpadních vod.

Jako jediná firma na českém trhu Vám nabízíme možnost vybrat si z několika způsobů recyklace kuchyňského biologického odpadu. Je jen na Vás, kterou z možností si zvolíte. Námi nabízená zařízení se navzájem doplňují a koupit je můžete přímo v našem e-shopu.


Jazykové verze:       

Pracovní doba
kanceláře a
skladu
po-pá, 8:00 - 14:00 hod.
platí od 22.7.2024

 

DRTIČ BOND je silně návykový

 

 

Facebook přidejte si nás

Oblíbené odkazy